U20: a franciák legyőzésével kivívta a feljutást a magyar válogatott!

2019.12.17. 18:46 |

Megnyerte negyedik mérkőzését is a magyar U20-as válogatott a kijevi divízió 1/B-s vb-n, ezzel matematikailag már az utolsó játéknap előtt biztosította a feljutását.

„Egészségedre” – mondta mosolyogva a szervezőbizottság egyik tagja a sorok írójának úgy egy órával a francia-magyar meccs után. Arra utalt a kolléga, hogy van mit megünnepelni, és nem tudunk vitatkozni a megállapítással.

Gratulált is emellett, és így tett több helyi munkatárs is, mint ahogyan az ellenfelek stábjából is megtették ezt már többen, nem véletlenül. Tényleg van mire büszkének lenni, a magyar U20-as válogatott roppant érett hozzáállással és játékkal negyedik mérkőzését is megnyerte Kijevben, így nem kell tovább számolgatni. A csapat feljutott a divízió 1/A csoportba, ahol legutóbb a 2017/18-as szezonban szerepelt.

A házigazda ukránok, a veszélyes észtek és a fizikálisan jó állapotban lévő lengyelek legyőzése után az a francia csapat volt a mieink ellenfele a negyedik játéknapon, amely ellen néhány hete Vaujanyban már egy harmad után 3-0-ra vezettünk, hogy azután hosszabbításban legyen a miénk a győzelem.

Mit ad a sors: most is elhúztunk 3-0-ra. Igaz, ehhez most egy kicsit több idő kellett (27 perc), de nem bántuk. Már az elején rendkívül jól állt bele a meccsbe a magyar csapat, csúsztak, másztak, bevetődtek, megindultak, ha kellett a fiúk, és az igyekezetnek meglett az eredménye. A 7. percben Keresztes Levente meglőtte harmadik gólját a vb-n, majd két perccel később Révész Marcell is betalált, ő sem fukarkodik a gólokkal Kijevben, 2-0, micsoda kezdés!

És a folytatás sem volt rossz, jól dolgoztak a fiúk, így nem volt meglepő az sem, hogy Dóczi Zsombor góljával már 3-0 volt ide. De ez semmit sem jelent, és bár a 35. percben Quentin Tomasino szépített, viszonylag nyugodtan várhattuk a harmadik harmadot.

Kétségtelen, hogy ekkor nem a támadójátékunk dominált, de összeszedett és higgadt volt a csapat, még az 52. percet követően is, amikor Rousseau hozta közelebb a franciákat. Felsejlett a vaujany-i forgatókönyv és még az utolsó tíz másodpercben is aggódtunk, de nem volt miért.

A magyar válogatott 3-2-re megnyerte a meccset és ezzel 12 pontja van, egyik csapat sem tudja már ezt lekörözni az utolsó játéknapon.

A csapat a világ 16 legjobb juniorválogatottja közé került, ismét.

Vas Márton szövetségi kapitány:

„Nagyon jó érzés a győzelem. Átérezték a srácok, hogy milyen lehetőség áll előttük, és ehhez méltóan hozták le ezt a mai mérkőzést. Fegyelmezetten, nagyon jól dolgoztunk, megbecsültünk a korongjainkat, nem dobáltuk el őket, szóval férfias, magyaros hokit játszottunk. Kőkeményen dolgoztunk végig, ennek megfelelően a munkának meglett a gyümölcse. Nem sűrűn adatik meg egy csapat életében, hogy ötből ötöt be tudjon húzni. Történtek feljutások körbeveréssel, és sokféleképpen. Nekem egy olyan torna volt a karrierem során, amikor minden mérkőzést megnyertünk, az elég emlékezetes szapporói torna, most meg kell ragadni a lehetőséget, hogy ezek a fiúk elmondhassák magukról, hogy a divízió 1/B-s vb-t ötből öttel tudták behúzni. A munka megvan hozzá, ha holnap meglesz a fókusz is, akkor nem lehet gond ezzel sem.”