U18: önbizalomnövelő siker Nagyszombatban

2023.04.18. 20:16 |

Lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését az angers-i világbajnokságra hangoló U18-as válogatott. A Gladiators Trnava U20-as csapatát 5-2-re verte Svasznek Bence együttese.

A közvetlen vb-felkészülés harmadik hetébe lépett hétfőn a magyar válogatott, amely eddig két edzőmeccset játszott, Bledben 6-1-re kapott ki a szlovénektől, majd a Megyeri úton a leendő világbajnoki ellenfél Ukrajna nyert 3-0-ra – mindkét csapat előrébb járt már az összeérés tekintetében.

Kedden aztán Nagyszombatba utazott a válogatott egy délelőtti edzést követően, ahol a helyi klub U20-as csapata volt a rivális. Nagy kedvvel és jól játszottak a fiúk, ezt emelte ki Svasznek Bence a meccs után az öltözőben, ahol most boldog és felszabadult srácokkal találkoztunk.

Már az első harmadban vezettünk Löbenwein Bálint góljával, a másodikban pedig gyorsan kettőt is vágtak a fiatalok, előbb Ravasz Csanád, majd Laskawy Ferenc volt eredményes. Potyogtak aztán a gólok, Csala Patriknak is kétszer maga mögé kellett nyúlnia, de Ravasz és Nemes Márton válaszolt, 5-2-re nyertek a mieink. Volt még 5 perc ráadás is, ott Franyó Krisztián is gólt ütött, 6-2, ide – elég jól nézett ki a csapat, függetlenül attól, hogy a hazaiaknak már véget ért a szezon, így értelemszerűen nem a legerősebb játékkal jelentkeztek.

Egy valami azért ott volt sokak gondolatában a meccs után, az a bizonyos keretszűkítés, ami a mérkőzés után következett be. Az edzői stáb bezárkózott az egyik öltözőbe és meghozta azokat a fájdalmas döntéseket, amik még hátravoltak.

Nem volt könnyű helyzetben a stáb, jól dolgoztak a srácok, de nem lehet mindenkit elvinni egy világversenyre, bármennyire is szeretnék ezt a szakemberek.

A világbajnoki keretről hamarosan beszámolunk majd.