Posztgraduális képzések a TF-en

2024.07.12. 10:08 |

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 2024 őszén sportlétesítmény-üzemeltető és rendezvényszervezés-sportbiztonság szakirányú továbbképzés indul.

Sportlétesítmény-üzemeltető:

A képzés célja, olyan sportszakemberek képzése, akik megalapozott elméleti és gyakorlati ismeretek, valamint készségek birtokában képesek üzemeltetőként hozzájárulni a hazai sport megfelelő kiszolgálásához a sportlétesítményeiben. Végzettségük birtokában a hallgatók a sport területén szövetségekben és sportszervezetekben, állami és önkormányzati intézményekben láthatják el feladatukat. Teljes mértékben alkalmasak lesznek a rendelkezésre álló erőforrások tervezésére és irányítására, hozzájárulnak a sport, a rekreáció, a testkultúra és a mentálhigiéné feltételeinek fejlesztéséhez. A képzés során a résztvevők megismerik a műszaki és  gazdaságtudomány alapvető, átfogó fogalmait, elméleteit, fejlődési jellegzetességeit, továbbá az alapvető sporttudományi, sportgazdasági, vezetéselméleti, szervezéstudományi és üzemeltetési módszereket. Megismerik továbbá a sportban működő szervezetek struktúráját, működését, kapcsolatrendszerét, a létesítmények működtetéséhez szükséges jogi, gazdasági, vezetéselméleti, marketing, kommunikáció és PR ismereteket is.

További részletek a képzésről és a felvételiről itt érhetők el.

Rendezvényszervezés-sportbiztonság: 

A képzés célja, olyan szakemberek képzése, akik megalapozott elméleti és gyakorlati ismeretek, valamint készségek birtokában képesek sportlétesítményekben a rendezvényszervezéshez kapcsolódó munkakörök ellátására, alkalmasak a rendelkezésre álló erőforrások tervezésére, koordinálására és irányítására. Rendezvényszervezési, speciális sportlétesítményekkel kapcsolatos szakterületi jártasságukkal hozzájárulnak a sport, a rekreációs és a mentálhigiénés intézmények korszerű működtetéséhez. A képzés során a hallgatók megismerik a sporttudomány, a rendészettudomány, a műszaki tudomány és a gazdaságtudomány alapvető, átfogó fogalmait, elméleteit és összefüggéseit. Továbbá ismeretet szereznek a sporttudományi, sportgazdasági, szervezéstudományi és üzemeltetési módszerekről, elméletekről és gyakorlatokról. Megismerik még a sportban működő szervezetek struktúráját, működését, kapcsolatrendszerét, külső és belső környezeti tényezőit, a társadalmi, gazdasági döntések információs és motivációs tényezőit, továbbá a sportlétesítmények működtetéséhez szükséges jogi, gazdasági és vezetéselméleti ismereteket.

További részletek a képzésről és a felvételiről itt érhetők el.