Nyolcat lőtt Csíkszeredában a DEAC

2024.09.29. 19:53 |

Az UTE elleni 0-4 után Kevin Constantine csapata újabb súlyos vereséget szenvedett odahaza. A Gyergyó megnyerte hosszabbításban az UTE elleni rangadót, a BJAHC pedig hetet lőtt a FEHA otthonában. A Corona Brassó helyrehozta az FTC ellen a dunaújvárosi bakit, míg a DVTK nagy csatában gyűrte le az Acélbikákat az Erste Liga hatodik játéknapján.

Gyergyói HK–UTE 3-2 (1-0, 1-2, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gólszerzők:
Sándor-Székely (6., Vayrynen, Gerads), Bodó (21., Sylvestre), Vayrynen (62., Haaranen, Császár), illetve Walker (28., Dansereau), Walker (33., Dansereau)

Shutouttal fejezte be első erdélyi meccsét az UTE pénteken Csíkszeredában, miközben a Gyergyó a DEAC ellen győzött. A Jurikkala-csapat győzelmi sorozatot szeretett volna építeni esetleges vasárnapi sikerével, és egész korán, már a 6. percben vezetést szerzett Sándor-Székely Ottó révén – ne feledjük, a finn mester először irányította csapatát korábbi munkaadója ellen. Rengeteg kiállítás tarkította az első harmad második felét, hogy aztán a másodikban rögtön az első percben növelje előnyét a Gyergyó, Bodó révén (2-0). De még a második harmadban egyenlített az UTE, Jonathan Walker duplájával, mindkétszer Keegan Dansereau játszotta meg jól. Nagyon kiegyenlített meccs volt a vasárnapi, talán kevesebbet is kockáztattak a csapatok, így végül nem született gól a harmadik harmadban, jöhetett a hosszabbítás. Itt másfél perc után döntés született: Vayrynen talált be egy kapu előtti kavarodás végén, a Gyergyó 2, az UTE 1 ponttal gazdagodott, összességében pedig a lilák 4 ponttal zárták a túrát.

Sportklub Csíkszereda–DEAC 0-8 (0-4, 0-2, 0-2)
Gólszerzők:
Culigin (15., Galoha, Mihalik A.), Culigin (18., Shenfeld, Mozer), Kreisz (19., Molnár D.), Galoha (20., Mozer), Shenfeld (23., Kreisz), Kloz (37., Mihalik G., Dobmayer), Usztyinenko (49., Stensson, Shenfeld), Bucskin (55., Kreisz, Mihalik A.)

A Debrecen – erdélyi túrájának első mérkőzésén – pénteken elveszítette szezonbeli veretlenségét, a Gyergyó összességében magabiztosan nyert aznap, 7-3 lett a vége. A Csíkszereda némileg nagyarányú, 4-0-s vereséget szenvedett a szintén túrázó Újpesttől, így nagy kérdés volt, melyik csapatnak fordul majd meg a formája. Nos, a Debrecené fordult meg: Vaszjunyin Artyom csapata már az első harmadban annyi gólt lőtt, mint az UTE az egész meccsen a Vákárban, 4-0-ra vezetett! Ilja Culigin folytatta gólgyártását (Gyergyóban is kettőt lőtt), a vendégek pedig meneteltek a győzelem felé a folytatásban is, a hazaiak képtelenek voltak gólt lőni Hetényi Zoltánnak. Elöl is jól ment a Debrecen, a Csíkszereda már-már megalázó vereséget szenvedett, a vége 0-8. Két meccsen pedig 0-12 a mérleg. Kevin Constantine a pénteki meccs után azt mondta, nem gondolja, hogy sok mindenen kellene változtatnia a csapatnak, amely az építkezés fázisában van. Kérdés, mekkora alapot kell építenie, hogy eredményesebb legyen a csapat a folytatásban.

FTC-Telekom–Corona Brassó 3-5 (1-1, 1-3, 1-1)
Gólszerzők:
Brady (19., Galajda, Heino), Turbucz (23., Seregély, Németh), Banga (54., Heino, Brady), illetve Jóger (10., Desruisseaux, Jones), Zagidullin (29.), Szkacskov (36., Boriszenki, Zagidullin), Szkacskov (38., Zagidullin, Desruisseaux), Van Wormer (43., Levin, Jones)

A hazaiaknál továbbra is Nagy Kristóf védett, Arany Gergely nem állt rendelkezésre. A Brassó első emberelőnyét rögtön kihsaználta, Kóger talált be korábbi csapatának. A harmad végén Brady egyenlített, szokásához híven jól nyúlt bele egy kapu előtti korongba. A Fradi is élni tudott az első fórral, Turbucz góljával tehát vezetett a magyar bajnok az Erste Liga-címvédő ellen. Azonbn mindössze 6 percig, Zagidullin egyenlített, majd Szkacskov két góljával ellépett a Corona, a második emberelőnyből született. Kíméletlenebb és határozottabb volt ebben a periódusban a vendég csapat. A harmadik felvonás elején újabb fórgól született, Van Wormer köszönt be közelről. Helgesen és Zagidullin verekedett össze a feszült meccsen, mehettek mindketten zuhanyozni. A zöld-fehérek próbálkoztak becsülettel, végül Banga góljával zárkóztak közelebb, de megőrizte az előnyt a Brassó, így javított a pénteki kisiklás után.

FEHA19–Budapest Jégkorong Akadémia HC 2-7 (0-4, 1-3, 1-0)
Gólszerzők:
Dobos (31., Ambrus Cs.), Ambrus Cs. (47., Dobos), illetve Santerno (9., Keresztes L., Szabó B.), Nagy G. (11.), Somoza (11., Santerno), Szabó D. (14., Blackwater, Nagy G.), Santerno (37., Somoza, Roach), Nagy G. (39., Szabó B., Blackwater), Tóth R. (40.)

Sofron István ezúttal nem játszott, de ismét ott volt a BJA keretében a korábbi brassói légiós, a héten érkezett Judd Blackwater, aki gólpasszokkal is jelentkezett új csapatában. Szabó Dániel és Nagy Gergő második góljánál közreműködött, utóbbinál már 6-1-re vezetett a BJAHC a Raktár utcában. A FEHA19 nem tudta megismételni összeszedett játékát, amelyet pénteken (még az Alba Arénában) mutatott be a DVTK ellen. Nagy fölényben játszott a vendégcsapat, és végül 7-2-re nyert, a hazaiak becsületére legyen mondva, hogy az utolsó harmadot 1-0-ra megnyerték – Ambrus Csongor és Dobos Bendegúz dolgozott össze jól mindkét hazai gólnál. És ismét láttunk testvérpárharcot a ligában: a FEHA-ban Keresztes Zsombor, a BJAHC-ban Levente szerepelt - utóbbi lehet a boldogabb.

DVTK Jegesmedvék–Dunaújvárosi Acélbikák 5-3 (1-1, 3-2, 1-0)
Gólszerzők: Szathmáry (18., Hunt, Doyle), Doyle (21., Szirányi, Szathmáry), Vokla (24., Berdnyikov), Szirányi (36., Pineo, Hunt), Blasko (50., Berdnyikov, Bartos), illetve Mi. Jensen (17., Watkins, Sziszak), Zohovs (18., Jensen), Sziszak (32., Hári),

Praták és Sági védte a kapukat a miskolci meccsen. A címvédő elleni sikertől megtáltosodó DAB szerzett vezetést Mikkel Jensen révén, de a szezont remek formában kezdő Szathmáry 13 másodperc után egyenlített. Aztán a második harmad elején bő két perc alatt két góllal ellépett a DVTK, bár Zohovs gólja újra nyílttá tette a meccset. Sőt, Sziszak egyenlíteni is tudott a harmad derekán, de a rutinos Szirányi fontos találatával ismét a Jegesmedvék álltak jobban. Az utolsó harmadban a Dunaújváros kihagyta az emberelőnyös lehetőségeket, a DVTK viszont Blasko révén egyet gólra váltott, és megnyerte a meccset. A miskolciak hazai pályán második meccsüket is megnyerték.