Az Újpest másodszor is legyőzte a Ferencvárost az Erste Liga mostani szezonjában. A BJAHC Debrecenből, a Csíkszereda Miskolcról vitte el a három pontot. A Brassó az Acélbikák elleni sikerével az élre állt, a GYHK pedig biztosan verte a FEHA19-et.

UTE–FTC-Telekom 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
Gólszerzők:
Dansereau (9., Tornyai), Kiss P. (34., Dansereau, Páterka), Páterka (45., Dansereau, Kiss P.), illetve Keranen (16., Turbucz, Galajda), Kestila (38., Heino, Brady)

Az első derbit ebben az idényben az Újpest nyerte a Tüskecsarnoknak, a pénteken a DVTK-tól hazai pályán vereséget szenvedő FTC most javítani szeretett volna. Az UTE két napja a DEAC-tól szenvedett hazai pályán vereséget, így szintén a győzelem útjára tért volna. Végül egy nagyszerű meccset élvezhetett a közönség a Megyeri úton, a lilák nyerőembere Keegan Dansereau volt, aki 1+2-vel zárt, de sortársai, Kiss Patrik és Páterka Bence is remekeltek ezen a délutánon. A Ferencváros főleg a második harmadban volt fölényben, 20 próbálkozása is volt ekkor, miközben ebben a szakaszban látványos összeütközéseket is láthattunk, két bunyó is színesítette a meccset. Az utolsó pillanatig kétesélyes volt a meccs, ez a csapatokat dicséri. A zöld-fehérek első gólját egyébként a friss szerzemény, a finn Michael Keränen szerezte. Az UTE a harmadik, az FTC az utolsó előtti helyre csúszott vissza.

DEAC–BJAHC 3-4 (2-1, 0-2, 1-1)
Gólszerzők: Novotny (12., Mihalik A., Dobmayer), Usztinyenko (17., Culigin), Jakabfy S. (42., Mihalik A.) illetve Roach (5., Schlekmann), Nagy Gergő (28., Santerno, Szabó B.), Blackwater (35., Blackwater, Schlekmann), Schlekmann (46., Blackwater, Roach)

Fordulatos meccset hozott a forduló másik rangadója, amelyen a Mozer-Galoha-Culigin sor először játszott korábbi csapata ellen. A BJA-ból ezúttal is hiányzott Pozsgai és Sofron. Gyorsan előnybe kerültek a vendégek, az első emberelőnyt kihasználva, aztán Novotny egyenlített, majd Usztinyenko révén már a debreceniek vezettek, egy fór végén. A második harmad a BJA-é volt, Nagy Gergő előnyben egyenlített, majd az új igazolás, Blackwater is betalált. A harmadik felvonás elején Jakabfy Sámuel lőtt bombagólt, de kisvártatva Schlekmann újra a vendégeket juttatta vezetéshez. A DEAC kétszer játszhatott még fórban, ám az emberelőnyös játék nem működött ezúttal. A sikerrel a BJA megelőzte ellenfelét is, és feljött a második helyre.

Corona Brassó–Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (3-0, 0-1, 2-1)
Gólszerzők
: Van Wormer (10., Valchar), Zagidullin (13., Valchar), Zagidullin (14., Levin, Szkacskov), Van Vormer (49., Valchar, Kóger D.), Szkacskov (60., Zagidullin), illetve Mikkel Jensen (29., Watkins), Zohovs (54., Mikkel Jensen, Tóth G.)

A Brassó kellemetlen vereséget szenvedett pénteken a FEHA19 ellen odahaza, nem akart még egyszer ebbe a hibába esni. Be is kezdett a DAB ellen, negyedóra sem telt el, de már 3-0-ra vezetett a címvédő. Sági Máténak a második harmadban is volt dolga, de akkor jól állta a sarat a dunaújvárosi védelem. Mikkel Jensen révén a szépítés is összejött a DAB-nak, és a záró szakaszban is sikerült ugyanez. A vége ezzel együtt brassói siker, 5-2, az ötödik gól már üreskapus volt.

Gyergyói HK–FEHA19 5-2 (2-1, 2-0, 1-1)
Gólszerzők
: Vincze P. (5., Orban, Haaranen), Orban (10., Bodó, Haaranen), Bodó (22., Sylvestre, Sándor-Székely), Raymond (29., Császár), Sylvestre (53., Bodó, Haaranen), illetve Németh Z. (1.), Csollák (56., Falus, Keceli-Mészáros)

A Brassó után a Gyergyót is azonnal meglepte a FEHA19, Németh Zalán már az első percben betalált, így a kérdés az volt, sikerül-e a fehérváriaknak a meccs egészében felülmúlni a riválist (ahogyan Brassóban, ahol 3-2-re nyert a Tokaji-csapat). Nos, a Gyergyó Orban Brance vezérletével már az első harmadban fordított. Innen már nem volt visszaút ezúttal a FEHA-nak, a hazaiak biztosan győztek. A végén azért összejött a szépítés a vendégeknek Csollák Márkó révén, a FEHA magasan nyerte a kapura lövési "versenyt" a záró szakaszban.

DVTK Jegesmedvék–Sportklub Csíkszereda 1-2 (0-0, 0-0, 1-2)
Gólszerzők: Berdnyikov (56., Szathmáry, Bartos), illetve Részegh T. (42., Láday, Péter B.), Kuronen (57., Lucenius, Silló)

Rengeteg kiállítást hozott az első két harmad, de gólt nem láthattak a nézők Miskolcon, Vosvrda és Adorján is jól védett. Aztán a 42. percben Adorján talált be emberelőnyben, megszerezve a vezetést a Csíkszeredának. A hazaiak próbálkoztak, és végül szintén fórban tudtak egyenlíteni Berdnyikov révén. Másfél perc után azonban a nemrég igazolt Kuronen került helyzetbe, és újra a Sportklub állt jobban. A DVTK az utolsó 75 másodpercre emberelőnybe került, időt kért, hat a négy ellen támadott, de Adorján és a védelem állta a rohamokat. A Szereda három vereség után javított, a DVTK először kapott ki otthon.