Csíki pontok a Tüskecsarnokból, a DEAC legyőzte a Brassót

2024.10.13. 19:49 |

Az Erste Liga vasárnap játéknapján a Csíkszereda büntetők után nyert a Ferencváros vendégeként. A FEHA visszavágott a BJAHC-nek, a Gyergyó pedig kétgólos előnyt tékozolt el Dunaújvárosban, de végül mégis megnyerte a meccset, igaz, csak a hosszabbítás során. A DVTK nyert Újpesten, míg a DEAC fordított és legyőzte a címvédőt.

FTC-Telekom Sportklub Csíkszereda 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1) – büntetők után
Gólszerzők:
Keranen (4.), illetve Lucenius (11., Becze, Salló), Becze (65.)

Gottlibet Zóra dobta be a korongot a hosszabbításban, szép gesztus volt ez a vezetőbírók részéről – a sporik egyébként rózsaszín mezben vezették a mérkőzést a Pink Október elnevezésű program keretében: ez a hónap a mellrák ellen küzdelem jegyében telik a jégkorongos társadalomban is. Szóval döntetlent hozott a rendes játékidő, egy-egy gól született az első harmadban, aztán viszont már egy sem, teljesen kiegyenlített találkozót figyelhetett a két szurkolótábor és az M4 Sport nézőközönsége. A ráadásban Becze Tihamár kiállítása nyomán ígéretes helyzetbe került a Kontinentális Kupára készülő FTC, főleg azután, hogy Rokaly Szilárd ütője eltört a hazai támadássorozat közben – Adorján Attila viszont mindent védett ekkor (is). Jöhettek a büntetők, a kilencedik sorozat döntött, akkor Becze nem hibázott – két ponttal gazdagodott a Csíkszereda, eggyel a Ferencváros.

Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói HK 3-4 (0-2, 2-1, 1-0, 0-1)
Gólszerzők
: Zohovs (33., Tóth G.), Hári N. (40., Mikkel Jensen), Sysak (51., Mikkel Jensen), illetve Vincze P. (9., Mesikammen, Bodó), Gerads (11., Raymond, Vayrynen), Vayrynen (36., Császár, Gerads)
Jóval többet lőtt kapura a Gyergyó a Dunaújváros otthonában, mégsem tudta megnyerni rendes játékidőben a meccset. 2-0-ra és 3-1-re is vezetett már Markus Juurikkala csapata, de egyrészt Tóth Balázs jó napot fogott ki a kapuban, másrészt a DAB támadásban is hatékony tudott lenni, nem adta fel kétgólos hátrányban sem a meccset: az első két szépítőgólt emberelőnyben szerezték egyébként. A nagy feltámadás után a pluszpont végül mégsem maradt otthon, Brance Orban talált be a 63. percben.

FEHA19–Budapest Jégkorong Akadémia HC 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)
Gólszerzők
: Bogesic (9., Csollák, Dézsi Barnabás), Németh Z. (26., Keceli-Mészáros, Keresztes Zs.), Ambrus Cs. (49., Horváth Donát), illetve Molnár B. (28., Blackwater, Nagy G.), Ravasz (43., Tóth R., Varga A.)

Egy pár csapatot már megtréfált a FEHA19 ebben a szezonban, de a BJA legutóbb fölényesen nyerni tudott Fehérváron, akkor 7-2-re húzták be a bajnokit. Ez a vasárnapi meccs teljesen máshogy alakult. A második harmad közepéhez közeledve már 2-0-ra vezetett a FEHA, innen egyenlített a Kangyal-csapat, amelyben már nem volt ott Vértes Nátán. A második és harmadik harmadban többet próbálkozott a BJA, de az utolsó szakasz négy hazai lövése közül Ambrus Csongoré utat talált a kapuba Horváth Donát passza után, megnyerte a meccset és visszavágott a FEHA a budapestieknek.

UTE-DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-1, 0-2, 1-0)
Gólszerzők: Laskawy (16., Tornyai, Just), Kiss P. (49. (Walker, Dansereau), illetve Bartos (16., Vokla, Rétfalvi), Pineo (30., Hunt, Szirányi), Blasko (31. Masella,, Miskolczi)

A DVTK kapuját Praták őrizte, és volt is dolga bőven, ahogy a másik oldalon Rajnának is. A vezetést az UTE szerezte meg a remek idényt futó Laskawy révén, a fiatal csatár nagy gólt szerzett, ám villámgyorsan egyenlített a miskolci csapat, Bartos piszkált bele jól Vokla passzába. A második harmad a Jegesmedvéké volt, és ez nem csak a játékban, helyzetekben, hanem gólokban is megmutatkozott. Az újpestiek kettős emberelőnyben szerzett góllal kezdték meg a felzárkózást, az utolsó másodpercekben 6 a 4 ellen is támadhattak, de az egyenlítés már nem jött össze. Az UTE sorozatban másodszor kapott ki otthon, a DVTK a sikerrel pedig egy pontra megközelítette riválisát.

DEAC–Corona Brasov 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
Gólszerzők:
Novotny (27.), Senfeld (32., Culigin, Galoha), Culigin (48., Galoha, Kloz), illetve Van Wormer (16., Valchar, Kóger)

Vesztett pontokat tekintve a liga pillanatnyilag két legjobb csapata találkozott Debrecenben. A Brassó kapujában Tőke állt, az Újpesten remeklő Dubeau ezúttal pihenőt kapott. Egy-egy kihagyott fór után a címvédő szerzett előnyt Van Wormer révén, ez volt az eseménydús és helyzetekben gazdag első harmad egyetlen gólja. A DEAC egy négyperces büntetést élt túl, aztán egyenlített, majd fórban már a vezetést is megszerezte. Hetényi remekül védett a hazaiaknál, nagyban hozzájárult a győzelemhez, amelyet Culigin gólja biztosított be. A hajrában a Brassó hat a négy ellen is próbálkozhatott, de nem járt sikerrel. A Corona tehát vereséggel hangolt a Kontinentális Kupára, a DEAC pedig javított a BJA elleni múlt heti vereség után, és készülhet a DVTK elleni keleti rangadóra.