Az UTE legyőzte az FTC-Telekomot

2024.02.03. 20:56 |

Az újpestiek a remek védekezésüknek köszönhetően otthon tartották a három pontot.

Az UTE az előző meccshez képest nem számolt Kiss Dániellel és Laskawyval, ellenben Kovács Sebestyént nevezték, míg az FTC-Telekomnál visszatért Bán. A hazai vasak között Rajna, a vendégeknél Arany kapott bizalmat. Az újpestiek villámgyorsan megszerezték a vezetést, miután a 2. percben egy Arany-védés után Just elé került a korong, aki korcsolyával átvette, majd közelről bejuttatta azt a ferencvárosi kapuba (1-0). A csapatok derbihez méltó, jó tempójú játékot vittek a jégre, a 7. minutumban Nádasdy a gólvonalról húzta ki a pakkot, ezzel kapott góltól megmentve a lila-fehéreket. A nyitó harmad közepén emberelőnybe került a Fradi, sokáig nem tudott érdemben felállni a támadó harmadban, ám amikor igen, akkor egy kijátszott figura végén Nemec kapásból beverte az alapvonalról visszaérkező játékszert (1-1). A 15. percben közel járt a fordításhoz az FTC, de Galajda közeli próbálkozását Rajna botos kesztyűvel védte. A játékrész hajrájában egyre többször kakaskodtak a felek a játékmegszakításoknál. Az első húsz percben a hazaiak 13-szor, a vendégek 16-szor lőttek kapura.

A második felvonás elején eljött a második Fradi-fór, ezt nem tudták gólra váltani. Amikor az UTE támadhatott öt a négyre, a hazai együttes gyakorlatilag lemásolta a ferencvárosiak egyenlítő találatát, szinte egy pontosan ugyanolyan korongjáratás végén Saarelainen lőtt pontosan (2-1). A meccs felénél LaPorte ütője elérte Nádasdy arcát, amit két percet pihentett, ám mivel az emberelőny alatt Silfver is szabálytalankodott, így négy a négyre játszottak egy ideig a csapatok. A kiegészülések után folytatódott a remek iramú játék, megdolgoztatták a kapusokat a felek. A felvonás végén Kovács Alex korongot szerzett a támadó harmadban, Laakonen lövését védte Arany. A középső húsz percben hiába vitte a kapura lövési mutatót 12-4-re a Fradi, 2-1-es UTE-előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A harmadik harmad elején Brady ugrott ki, nem tudott egyenlíteni. A Fradi hajtott az egyenlítésért, ám Rajna vezérletével tartották az egygólos előnyüket a lila-fehérek. A felvonás közepén Tiala és Hrabal pihenhettek két-két percig, miután összeakadtak. Hiába a ferencvárosi fölény, az UTE lőtte a következő gólt: Saarelainen középre tett korongja irányt váltott Hrabal korcsolyáján, Arany tehetetlen volt (3-1). Két perccel a vége előtt a Fradi kapusa lekorcsolyázott, a vendégek hat az ötre hajtottak a kétgólos hátrányuk ledolgozásáért, hiába, Metsavainio egy üres kapus góllal beállította a végeredményt.

Az UTE 4-1-re nyert, 59 ponttal zárja az alapszakasz első fázisát. Az FTC-Telekomra vasárnap a Sportklub vár.

UTE–FTC-Telekom 4-1 (1-1, 1-0, 2-0)

Markus Juurikkala vezetőedző, UTE:

"A mai egy egészen különleges este volt szerintem mindenkinek, sokan eljöttek, fantasztikus volt, tényleg. Mint mindig, most is örülünk a három pontnak, a magabiztosságunknak pedig ez a meccs nagyon jót tett. Büszke vagyok a csapatomra, bár nem volt hibátlan a játékunk, de hatalmasat küzdöttünk, a pad is nagyon rendben volt, a támadásaink is jól néztek ki, a kapu előtt is agresszívak voltunk, ezzel a sikerrel remélhetőleg erősebben érkezünk meg a középszakaszba is."

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom:

"Ezúttal is megvolt a mezőnyfölényünk, többet lőttünk kapura, több helyzetünk volt, a játékunkból csak a gólszerzés hiányzott. A kapu előtt nem úgy pattantak a korongok, ahogy kellett volna. A mi megpattanó lövésünk elakadt Rajnában, az Újpest megpattanó lövése pedig beesett a mi kapunkba, ez a különbség pedig az egész meccsre jellemző volt. Az Újpest szépen zárta a kapuja előterét, győzelmükhöz kellettek Rajna Miki bravúrjai is. Hiába voltak helyzeteink, nem találtunk be, csak emberelőnyben, míg az ellenfelünk öt az ötben is tudott gól szerezni, ezzel nyert."