A ráadásban győztük le a házigazdát Vaujanyban

2019.11.08. 22:40 |
Bár 3-0-ra is vezetett a magyar U20-as válogatott, végül hosszabbításban győzte le a házigazda Franciaországot 4-3-ra.

Az olaszok elleni szétlövéses elszenvedett vereség után Vas Márton szövetségi kapitány legfőképpen azt kérte a srácoktól, hogy gyorsuljanak. Fejben leginkább, ha megvan a korong, már lépjenek is előre, mert egy-két másodperc gondolkodás itt már nem fér bele.

A pénteki játéknapon meglehetősen későn kezdődött a mieink meccse a vaujany-i tornán, legalábbis a csütörtöki és a szombati programhoz képest (15 óra és majd 11:30), így viszont lehetőség nyílt videózásra is a nap során. A mítingen elhangzott szakmai észrevételeket nem adnánk ki, de egyet azért kiemelünk – ezt már a torna előtt is hangsúlyozták a stáb tagjai –: nem mindegy, milyen képet mutatunk magunkból és milyen emlékeket hagyunk leendő vb-ellenfeleinkben. Mert ahogyan az olaszokkal, úgy a franciákkal is találkozunk majd Kijevben decemberben, oda kellett tehát tenni magunkat.

Oda is tettük: gyorsan játszott, sokat ütközött a magyar válogatott az első harmadban, ennek is volt köszönhető, hogy 3-0-ra vezettünk a szakasz végére. Péter Donát (5. perc), Kudor Bendegúz (13. perc) és Dézsi Bence (18. perc) talált be, ezen a mérkőzésen egyébként Márkus Levente védte a magyar kaput (ezúttal Sági Máté maradt ki).

A második harmadban közelebb jöttek a hazaiak, akik sokat játszottak előnyben (tényleg ütköztünk, ahogy a kapitány kérte), volt fél perc, amikor kettős fórban jöttek, de a magyar csapat jól kihúzta ezt a periódust. Nekünk is volt négy perc folyamatos előnyünk, de nem sikerült ezt kihasználni, így lényegében nyílt maradt a találkozó az utolsó harmadra.

Ahol végül egyenlítettek a franciák. Az 54. percben a francia kapu előtti bulit követően villámgyorsan elindultak a hazaiak és Plagnat befejezte az akciót, majd Kovács Sebestyén kiállítása jött rosszkor, épp két perccel a vége előtt. A hazaiak nagyon gyorsan kihasználták ezt, és bár akadt még egy-egy veszélyes helyzet, jöhetett a hosszabbítás.

Itt Szécsi Patriké és a magyar válogatotté volt az utolsó szó, góljával megnyerte a meccset Vas Márton csapata.

Vas Márton szövetségi kapitány:
„Nagyon férfiasan álltunk bele ebbe a csatába, az első harmadban is, de az egész meccsen összességében is jól küzdöttünk, sokat blokkoltunk, próbáltunk testtel játszani, profi hokis képet próbáltak a srácok magukról megmutatni nekünk. Szerintem nemcsak nekem, hanem az egész stábnak nagyon tetszett ez az összkép. A második harmadtól beleestünk abba a hibába, hogy úgy gondoltuk, a góllövés minden egyes cserében össze fog jönni, így több rizikós passzt próbáltunk. Ezeket a franciák lefülelték, és szép lassan elkezdték visszadolgozni magukat a mérkőzésbe. Elég sok volt a buta kiállításunk is, egyedül ezt emelném ki a gyenge pontunknak. Nagyon sokat kellett hátrányban játszanunk, ez sajnos nem fér bele ilyen szinten, így nehéz meccset nyerni. Az a küzdés, az a munka, amit kiadtak magukból a srácok, a végén egy ikszre volt elég, de aztán lehiggadtunk, és a ráadás első cseréjében be is tudtuk fejezni a mérkőzést.”

Felkészülési mérkőzés, Vaujany, 2. játéknap:

Franciaország–Magyarország 3-4 (0-3, 1-0, 2-0, 0-1) – hosszabbítás után

Gólszerzők: Tomasino (22., Fabre, Schmitt), Plagnat (54., Vialatte), Schmitt (59., Coulaud, Plagnat), illetve Péter D. (5., Bogesic), Kudor (13., Schlekmann, Rétfalvi), Dézsi (18., Schlekmann), Szécsi (61., Dézsi)