A MOL Liga rövid, IIHF szünet előtti játékhetén két fontos győzelmet aratott Galac csapata. A román bajnok ezzel az élbolyban maradt, továbbra is szoros versenyben van a rájátszásbeli helyekért. A csapat teljesítményéből oroszlánrészt vállalt Phil Bushbacher, akinek egy asszisztjához négy gól társult, köztük egy hosszabbításos győztes találat is, ezért ő az elmúlt hét játékosa.
Bushbacher chicagoi származású erőcsatár, junioréveit a OJHL-ben, majd az NCAA Div III.-as Lake Forest College-ben és a Lawrence Egyetemnél töltötte. Miután lediplomázott, megfordult több észak-amerikai felnőtt ligában. A tavalyi volt Bushbacher első európai szezonja, Dunaújváros színeiben mutatkozott be a MOL Ligában, majd később az Újpesthez igazolt. Nyáron szerződött a ligaújonc CSM Dunarea Galati-hoz.
Mi volt a csapatod legnagyobb sikertényezője az elmúlt játékhéten a MOL Ligában?
Kitartó csapatunk van, keményen dolgozunk az eredménytől függetlenül és mindent megteszünk azért, hogy eredményes legyen a játékunk. A DAB elleni találkozón végig arra fókuszáltunk, hogy kiharcoljuk a hosszabbítást, végül a győzelem lett a jutalmunk. A Fehérvár elleni meccsünk is hasonló volt, a gázon tartottuk a lábunkat és jól jöttünk ki belőle. Ehhez kivételes kapusteljesítmény is társult Lakosiltól.
Hogyan jellemeznéd a saját játékstílusodat és mennyiben illeszkedik az a MOL Ligában játszott jégkoronghoz?
Szeretek erőcsatárt játszani, próbálok az egyszerűségre törekedni és arra fókuszálni, hogy kapura juttassam a korongot és menjek a kipattanókra. A MOL Liga gyors bajnokság sok jó hátvéddel és kapussal. Gyors döntéshozatal szükséges ahhoz, hogy sikeres legyen valaki. A liga és a játékszint és nőtt tavaly óta, így az egyszerű hoki még fontosabb szerepet játszik.
Mi játszott meghatározó szerepet abban, hogy a nyár folyamán a ligaújonc Dunarea Galachoz igazoltál?
Beszéltünk a klubbal arról, hogy megszerzem esetleg a román állampolgárságot is és jó lehetőségnek tűnt, hogy itt legyen európai karrierem következő állomása. A MOL Liga és a Román Bajnokság kombinációjából azt is tudtam, hogy rengeteg játéklehetőségem lesz. Végül pedig nagy bónusznak számított a csapat Kontinentális Kupában való részvétele is.
Nem mondható gyakorinak, hogy az NCAA divízió 3-ból valaki végül profi játékosként keresi a kenyerét, de mi az, amit adni tud egy ilyen játékos?
Egy NCAA D3-as srácként óriási lehetőség számomra az, hogy profi szinten játszhatok. A legtöbbünknek, akik profi karrieren dolgozunk, nagyon nehéz munkát találni elismert külföldi ligákban, többnyire a hazai Single-A szinttel kell megelégednünk. Azt hiszem, a divízió 3-as játékosok másképp értékelik a játéklehetőséget. Mi nem játszottunk neves programokban, nem kaptunk sportösztöndíjat, de továbbra is annak szenteljük magunkat, hogy fejlesszük a játékunkat. Sokunknak extra motivációt ad az, hogy bebizonyítsuk, felvesszük a versenyt a divízió 1-es vagy nagy juniorligás játékosokkal.
Személyesen ismered Shannon Szabadost, aki kétségkívül a világ egyik legjobb női jégkorongozója. Milyen volt vele dolgozni?
Shannon egy elit kapus és egy csodálatos személy. Borzasztóan nagy tudása van a játékról és az egyik leggyorsabb kapus, akivel szerencsém volt dolgozni a karrierem során. Nagy tanulási tapasztalat már csak egy ilyen személy jelenléte is, aki ennyire elkötelezett a sport iránt, mindig igyekszem ellesni pár kulisszatitkot a jégkorongos tapasztalatainak széles tárházából.