A DVTK rossz szériája szakadt meg Szeredában, a Sportklub 8 meccs után is nyeretlen

2023.10.19. 20:19 |

A miskolciak az 1+1-gyel záró Esteves utolsó harmados győztes találatával mindhárom pontot elhozták a Vákárból, a Sportklub így nyolc bajnoki után is nyeretlenül sereghajtó.

Bekezdett a DVTK, alig néhány másodperc elteltével Verveda közelről tesztelte Adorján Attilát. Nem lassítottak a látogatók, uralták a meccset, több nagy helyzetet is kialakítottak. A 4. percben aztán gyors csíki kontra futott a jégen, ketten is kiléptek, de Becze Tihamér elhibázta a ziccert. A tempós rajt után megfontoltabbá váltak a csapatok. A helyzetek ezután sem hiányoztak, a nagyon aktív Becze remek kapukerülésére Voris bravúrosan ért át. Az első emberelőny a hazaiaké volt, akik gyorsan gólra váltották a fórt: a 9. percben Levin bevitte a korongot a harmadba, majd Brown a kapu előterében okosan Szkacskovhoz passzolt, akinek közelről könnyű dolga volt (1-0). Azonnal jött az egyenlítés, Esteves lövését még védte a kapus, a kipattanóra Lövei ért oda a leghamarabb (1-1). A 13. percben McNally kapott kisbüntetést egy könyökösért. A DVTK is élt az emberelőnnyel: Razumnyak a bal oldali bedobókörből bombázott a hálóba (1-2). Páterka Bence ütőjében volt a harmadik, ez kimaradt. Bár helyzetek adódtak mindkét oldalon, az eredmény nem változott. Picit jobbak voltak a vendégek, egygólos vezetéssel mehettek a szünetre.

A szünet után gyorsan egyenlített a Csíkszereda. A 22. percben miskolci támadás futott a jégen, a lövést blokkolták a bekkek, Szkacskov azonnal indította az egyedül maradt Levint, aki szépen helyezett a hálóba (2-2). Továbbra is támadóhokit játszottak a csapatok, aminek a nézők örülhettek, az edzők már kevésbé, mert a védekezésre jóval kevesebb energia jutott. Ebben a periódusban jobbak voltak a székelyek, akiket hajmeresztő eladott korongokkal is segítettek a Jegesmedvék. Vorisnak jóval több dolga volt, állta a sarat. Hiába a jobban pörgő hazai lábak, a 28. percben Berdnyikov kihasználta a bizonytalankodó védők hibáját, korongot csent, átadását Kulesov kapásból a hálóba vágta (2-3). Újra a vendégek vezettek. A mérkőzés derekán Hill és Levin talált egymásra, mindketten lehiggadhattak a büntetőpadon. Az oda-vissza hokiban Kulesov következett, közel járt a negyedikhez, a másik oldalon Becze lépett ki, megkerülte a kaput, a visszapasszra a védők értek oda előbb. Tempót fogott a házigazda, de az egyenlítéshez egy óriási védelmi hiba is kellett. Senkitől sem zavartatva a saját harmadukban eladták a korongot a látogatók, amit gyors és pontos háromszögelés után Becze használt ki (3-3). A végére két hazai emberelőny maradt, de újabb gól nem esett.

A nyitó játékrészben a vendégek, míg a középsőben a hazaiak voltak picit jobbak, igazságos 3-3-ról indult a záró felvonás. Ez a meccs az egészen hihetetlen eladott korongokról szólt. A 43. percben már felszabadította kapuját az erdélyi gárda, amikor egy korcsolyáról Esteves elé pattant a pakk, aki nem hibázta el a ziccert (3-4). Azonnal feljebb kapcsolt a házigazda, de a remeklő Vorist nem tudták mattolni. A lett hálóőr rutinosan többször is fejvédőt igazított, ezzel próbálta megtörni a csíkiak ritmusát. Feszültté vált az összecsapás, a 48. percben több páros kakaskodott, ez hazai emberelőnyt kamatozott. Ládayék körbelőtték a kaput, de sem távolról, sem közelről nem tudtak egalizálni. Küzdött az egyenlítésért a Csíkszereda, felesleges kockázatot nem vállalva őrizte előnyét a DVTK. Csökkent a színvonal, egyre több lett a rossz passz, a tilosra ütött korong. A hajrához érve mintha kifogytak volna az ötletből Beczéék. Az 57. percben aztán Voris egy távolit, majd egy közelit is hatástalanított, a korong harmadszorra is visszakerült a hazaiakhoz, a már fekvő kapus – talán a forduló bravúrját bemutatva – mamuttal mégis hárítani tudott. Óriási egyenlítési lehetőség volt. A végén Adorján is lekorcsolyázott, de az eredmény már nem változott. A DVTK Jegesmedvék megszakította hárommeccses vereségsorozatát, míg az SC Csíkszereda zsinórban nyolcadik meccsén is vereséget szenvedett, és meglepetésre továbbra is utolsó a tabellán.

Nyilatkozatok

Bradley Gratton, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: "Jó mérkőzést játszottunk, sok lehetőségünk volt, de nem tudtunk betalálni. Nekik sikerült néhány könnyű gólt szerezniük, és ezen el is ment a meccs. Gondolok itt arra, milyen sok lehetőségünk volt, csak éppen nem tudtuk befejezni azokat. Sok hibát vétettünk, de úgy gondolom, ők is hibáztak sokszor. A DVTK kapusa remek napot fogott ki. Az első harmadban még sikerült nyomást helyezniük ránk, ezután jó játékkal sikerült visszatérnünk a meccsbe. Úgy gondolom, jó munkát végeztünk a második és harmadik harmadban, de az első játékrészben is, csak nem értékesítettük a helyzeteinket, ők tudtak élni az övéikkel. Kellene már az a győzelem, még sosem voltam hasonló helyzetben. Két meccsen is nagyon közel voltunk már ehhez, meg kell találnunk a módját, hogy a kapuba juttassuk a korongot!"

Galanisz Nikandrosz, másodedző, DVTK Jegesmedvék: "Először is látni kell azt, hogy ez a Csíkszereda nagyon jó csapat, nagyon jó légiósaik vannak, szerintem idő kérdése, és el fognak kezdeni meccseket nyerni. Nagyon büszke vagyok a csapatunkra, hosszú utazás van mögöttünk, kicsit még valószínű, benne is maradt ez a lábakban. Csapatként működtünk ma, nagyon jó volt látni, ahogyan küzdöttek a fiúk egymásért. Nagyon büszkék vagyunk rájuk! Holnap vár ránk egy ugyanilyen, ha nem keményebb Brassó, mi készen fogunk állni, ez nem kérdés, szeretnénk ott is három pontot szerezni."